Krzysztof Lubecki - Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
powiększ
powiększ
powiększ
powiększ
RFITTH

Wywiady o zdrowiu

Strona zawiera wydruki wywiadów w takim brzmieniu, w jakim ukazały się one w czasopismach. Stąd ich treść może być już mniej aktualna.
 1. Nie umierajmy niepotrzebnie (rak odbytnicy)
  Z Panami : Michaelem Herbichem (M.H.) Krzysztofem Lubeckim(K.L.) Wszystkim wiadomo, iż w Polsce, we wszystkich krajach Europy, jak i w USA wzrasta systematycznie liczba zachorowań na... więcej»
 2. Kaszaki, tłuszczaki, włókniaki …usuwać czy nie usuwać?
  W naszych rozmowach poruszamy zwykle tematy mające praktyczne zastosowanie dla naszych Pacjentów, lecz zarazem dotyczące jednej, określonej choroby. O ile wiem dzisiejszy temat dotyczy... więcej»
 3. Znamiona - usuwać czy nie usuwać?! Usuwać!!!
  Panie doktorze, kolejny raz pragnie Pan poruszyć problem usuwania znamion ze skóry. Dlaczego zadaje Pan pytanie - usuwać czy nie usuwać? Pytanie to traktuję jako pytanie retoryczne,... więcej»
 4. Jak uniknąć problemów z wrastającym paznokciem
  Panie doktorze, dlaczego taki temat w lecie? Czyżby był on na czasie? W pewnym sensie tak, wiosna i w lecie poradnie chirurgiczne notują rzeczywiście wzrastająca ilość Pacjentów... więcej»
 5. Najnowsza metoda w walce z jedną z najstarszych przypadłości (hemoroidy)
  Pisząc o nowych metodach leczenia - mamy zwykle na myśli najnowsze, spektakularne zdobycze transplantologii (przeszczepianie narządów) czy inżynierii genetycznej. Czy takie schorzenie... więcej»
 6. Jesienny przegląd skóry
  Wszyscy lubimy słońce, lubimy się opalać także, gdy tego słońca brak. Wielu z nas korzysta z solarium. Czy nie jest to szkodliwe? Promieniowanie słoneczne zawiera między innymi, oprócz... więcej»
 7. Operacja przepukliny w znieczuleniu miejscowym - nowe możliwości
  O zaletach operacji przepukliny pachwinowej w znieczuleniu miejscowym już mówiliśmy. Dlaczego pragnie Pan ponownie zapoznać naszych czytelników z taką operacją? Ze względu na... więcej»
 8. Operacja przepukliny w znieczuleniu miejscowym - renesans metody
  Dlaczego powraca się do operowania przepuklin w znieczuleniu miejscowym? Czy nie lepiej wykonać operację w narkozie? Nawet w tych szpitalach, w których rzadko operuje się przepukliny w... więcej»
 9. O proktologii
  Dlaczego chce Pan zaproponować taką tematykę rozmowy tematykę? Czym w ogóle zajmuje się proktologia? O ile wiem zajmuje się ona dość krępującymi schorzeniami... Jest to dziedzina... więcej»
 10. Najlepsi w Polsce
  (Wywiad z okresu, którym byłem dyrektorem szpitala w Sulechowie, w oryginalnym brzmieniu) Panie dyrektorze - sukces bez precedensu w historii lubuskiej służby zdrowia - zwycięstwo w... więcej»
 11. Jeszcze raz o zmianach skórnych
  Panie doktorze, otrzymujemy ostatnio coraz więcej pytań dotyczących różnego rodzaju zmian skórnych. Z czym wiąże się zwiększone zainteresowanie tym problemem? Zgadzam się - pytań... więcej»
 12. Chirurgia jednego dnia - rozsądny wybór
  Coraz częściej spotykamy się z tym określeniem w ogłoszeniach gabinetów lekarskich i szpitali i większość z nas przynajmniej częściowo kojarzy, czego ono dotyczy. Sam termin... więcej»
 13. HEMORON - już od roku w lubuskiem
  O ile pamiętam niedługo minie rok, odkąd mieszkańcy naszego województwa mogą korzystać z leczenia najnowszą metodą HEMORON? Zgadza się - pierwszy w naszym województwie aparat... więcej»
 14. Najnowsza metoda nieoperacyjnego leczenia choroby hemoroidalnej
  (pełny tekst wywiadu, który ukazał się w czasopiśmie Twój Rynek) Dlaczego użył Pan sformułowania "choroba hemoroidalna" a nie po prostu "hemoroidy"? Dlatego,... więcej»
 15. Nie lekceważmy przepukliny
  Najczęstszym rodzajem przepukliny u dorosłych jest przepuklina pachwinowa. Występuje ona częściej u mężczyzn, z kolei przepuklina udowa, choć rzadsza - dotyczy częściej Pań. Wiemy... więcej»
 16. Przepuklina - alternatywa dla operacji?
  A to ciekawe! Czy jest możliwe nieoperacyjne leczenie przepukliny? Jak dotąd o takim leczeniu nie słyszałem. I rzeczywiście nie mógł Pan słyszeć! Od razu przyznam się, iż ta... więcej»
 17. Nowości w chirurgii przepuklin
  Dlaczego ponownie temat przepuklin? W dniach od 16 do 18 listopada 2006 r miało miejsce kolejne, tym razem już siódme spotkanie Polskiego Klubu Przepuklinowego, połączone jak zwykle z... więcej»
 18. Proktologia to nie tylko hemoroidy!
  Proktologia to dziedzina medycyny, zajmująca się schorzeniami końcowego odcinka przewodu pokarmowego - odbytu i odbytnicy. W praktyce zajmują się tą dziedziną chirurdzy, choć... więcej»
 19. Zima - najwyższy czas na usuniecie żylaków
  Dlaczego poleca Pan własnie zimę, jako właściwy okres na pozbycie się żylaków? Ściśle rzecz biorąc chirurdzy zajmujący się żylakami nie tyle polecają zimę, jako najlepszy czas na... więcej»
 20. HEMORON
  Najnowsza metoda nieoperacyjnego leczenia choroby hemoroidalnejZ Krzysztofem Lubeckim - rozmawia Mariola ByrtekDlaczego użył Pan sformułowania "choroba hemoroidalna" a nie... więcej»

Zawartość strony to informacje zdrowotne, niestanowiące jednak diagnostyki i leczenia w rozumieniu prawa. W razie choroby lub dolegliwości wiadomości umieszczone na stronie nie są wskazaniami do diagnostyki i leczenia oraz nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.