Krzysztof Lubecki - Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
powiększ
powiększ
powiększ
powiększ
RFITTH

Dilatory w leczeniu szczeliny odbytu

Nowością w Polsce jest obecnie zastosowanie w leczeniu szczeliny opornej na postępowanie zachowawcze - tzw. DILATORÓW ("rozszerzaczy") odbytu. Tymczasem w wielu krajach są one od wielu lat postępowaniem standardowym, a po raz pierwszy zostały zastosowane w proktologii przed ponad 50 laty w Szpitalu Świętego Marka w Londynie. Moja poradnia oferuje obecnie w leczeniu szczeliny dilatory, jako jedna z pierwszych w Polsce i jedyna w województwie lubuskim.

O szczegóły związane ze stosowaniem dilatorów należy już jednak pytać w trakcie wizyty lekarskiej, tutaj wyjaśnię tylko iż celem ich stosowania jest zmniejszenie nadmiernego napięcia zwieracza, które z kolei jest główną przyczyną szczeliny. Właściwie i systematycznie stosowane dilatory pozwalają na wygojenie nie tylko w przypadku nadmiernego napięcia zwieracza, ale i w przypadku lekkiego i średniego stopnia zwężenia odbytu, które dotychczas było domeną leczenia operacyjnego! Ponadto dilatory stosowane są w postępowaniu pooperacyjnym, aby w trakcie gojenia ranek pooperacyjnych okolicy w odbytu - zapobiegać jego pooperacyjnemu zwężeniu.

powrót»


Zawartość strony to informacje zdrowotne, niestanowiące jednak diagnostyki i leczenia w rozumieniu prawa. W razie choroby lub dolegliwości wiadomości umieszczone na stronie nie są wskazaniami do diagnostyki i leczenia oraz nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.